انتشار نماهنگی به یاد مسافران پرواز Ir۶۵۵ + فیلم

انتشار نماهنگی به یاد مسافران پرواز Ir۶۵۵ + فیلمنماهنگ «جعبه سیاه» با موضوع سقوط هواپیمای مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر همزمان با سالروز این فاجعه توسط ناو آمریکایی وینسنس منتشر شد.

به گزارش ایسنا، حامد عسگری، شاعر، حمیدرضا استادیان، خواننده، مهدی یغمایی، آهنگساز و پورزاد علایی، تهیه‌کننده قطعه موسیقی این کار هستند که در باشگاه ترانه و موسیقی راه تولید شده است.

محمد نیکدل، کارگردان، مهدی بادیه پیما، تصویرساز، حمیدرضا برغانی، متحرک ساز، مجید رستگار، جلوه‌های بصری، سید رضا برحسینی، عنوان‌بندی نماهنگ جعبه سیاه را بر عهده دارند که در مدرسه سینمایی عمار تهیه شده است.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) که تهران را به مقصد دبی ترک کرد بعد از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیرایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *