ایجاد آکادمی صندوق احیاء میراث‌فرهنگی در سه محورمدیرعامل صندوق احیاء بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی از تأسیس آکادمی صندوق با محوریت سه بخش «انتشارات، کتب و نشریه»، «آموزش» و «تحقیق و ترویج» خبر داد.

به گزارش ایسنا، پرهام جانفشان با اشاره به نقش حاکمیتی صندوق احیاء درحوزه مسایل مربوط به مرمت،احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی در کشور بیان کرد: تصمیم بر آن شد بخشی به نام آکادمی برای پیشبرد اهداف صندوق، در این سه بخش ایجاد و فعالیت‌های خود را آغاز کند .همه تلاش ما این است که سه حوزه «انتشارات، کتب و نشریه»، «آموزش» و «تحقیق و ترویج» به صورت مستقل از نظر مالی اداره شود و بتوانند خودشان درآمدزا باشند و هزینههایشان را از محل درآمدهایشان پرداخت کنند.

به گفته‌ی وی؛ بخش‌های زیر مجموعه آکادمی از نظر مالی به بدنه صندوق احیاء متصل نیستند و به صورت مستقل اداره می‌شوند.

جانفشان با بیان اینکه بین‌المللی شدن فعالیت‌های احیاء بناهای تاریخی، بخشی از اهداف تشکیل آکادمی این صندوق است، ادامه داد: در تلاش هستیم در زیرمجموعه آکادمی اتاق فکری را ایجاد کنیم که بتواند با تولید فکر، تولید ارزش افزوده نیز داشته باشد. موارد قانونی و ساختاری این اتاق فکر در وهله اول در هیئت مدیره بررسی می‌شود و در مرحله آخر در هیئت امناء در مورد آن تصمیم گیری می‌شود.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در مورد دایره فراگیری مسایل آموزشی آکادمی صندوق احیاء، نیز بیان کرد: تمام تلاش در این حوزه این است که آموزش‌هایمان به صورت کارگاهی و در قالب تعامل دوسویه برگزار کنیم و از اینکه بخواهیم صرفاً به برگزاری یک دوره آموزشی بدون درنظرگرفتن خروجی آن اکتفا کنیم، پرهیز کنیم.

رییس هیات مدیره صندوق احیاء، افزود: دوره های آموزشی مانند مدیریت استراتژیک، دوره‌های مهارت‌های اجتماعی و سایر دوره‌های تخصصی با موضوعیت مباحث سرمایه‌گذاری، فنی، حقوقی و غیره در آکادمی در دستور کار قرار خواهد شد .

جانفشان در مورد فعالیت در بخش انتشارات، کتب و نشریه نیز اظهارکرد: اولین شماره از نشریه تخصصی احیاء و تنها نشریه تخصصی این حوزه در حال حاضر در کشور در دسترس عموم قرار گرفته است و در آینده اقداماتی نظیر چاپ کتب تخصصی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت .

وی بیان کرد: در بحث تحقیق و ترویج نیز که بیشترین تمرکز ما بر این حوزه خواهد بود مسلمأ نیازمند یک سری زیر ساخت‌ها هستیم تا اهداف متعالی ترسیم شده برای صندوق احیاء را جامع عمل بپوشانیم در واقع ما در این حوزه باید آسیبهایمان را شناسایی کنیم و وقتی آسیبها را شناختیم راهکارهای مرتفع ساختن آنها و راهبردهای رسیدن به اهدافمان را ترسیم خواهیم کرد.

جانفشان با تاکید بر این‌که برای رسیدن به اهداف‌مان نیازمند ایجاد مزیت‌های رقابتی، ارزش‌های افزوده منحصر به فرد، اشراف جامع به توانمندی‌ها، سودآوری، افزایش کیفیت خدمات، کشف فرصت‌ها، عقد تفاهمنامه‌ها با سازمان‌های دولتی و مردم نهاد و مسایلی از این دست هستیم تا با اتکا به فعالیت‌های حوزه تحقیق و ترویج آکادمی به آن‌ها نیز پرداخته می‌شود.

*عکس این خبر تزئینی است.

انتهای پیام


منبع :ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *