تبریز هنوز شهر گردشگرپذیر نشده است

تبریز هنوز شهر گردشگرپذیر نشده است


استاندار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: تبریز در حال حاضر، شهر گردشگرپذیر نیست و باید همه مسئولان و متولیان امر تلاش کنند تا این شهر به شهری گردشگرپذیر تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، مجید خدابخش در مراسم رونمایی از فرش های نفیس جام جهانی فوتبال روسیه با اشاره به اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸، نقطه آغازین برای توسعه گردشگری استان خواهد بود، خاطر نشان کرد: افکار عمومی در استان آماده استقبال از مهمانانی است که در این فرصت تاریخی به تبریز سفر خواهند کرد.
 
وی با اعلام اینکه بافت فرش جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط هنرمندان تبریزی می تواند در شناسایی این شهر به گردشگران خارجی و داخلی بیش از پیش موثر باشد افزود: جای بسیار خوشحالی است که هنرمندان فرش تبریز در طول ۲۰ سال گذشته و در چندین دوره برگزاری جام جهانی برای شناساندن این شهر به جهانیان تلاش کرده اند.
 
استاندارآذربایجان شرقی افزود: باید در دوران برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ با همکاری سفارت ایران در روسیه  بتوانیم ارزش کار هنرمندان تبریزی را در بافت این هنر ارزشمند به جهانیان بشناسانیم.
 
وی همچنین با قدردانی از تلاش های شهردار تبریز در برگزاری مراسم رونمایی از فرش های نفیس جام جهانی فوتبال روسیه خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرداری تبریز همواره نشان داده که در کارهای فرهنگی و ورزشی به عنوان یک سازمان پیش رو فعال است.
 
خدابخش با قدردانی از  اقدامات پایه ای شهردار تبریز در احداث زمین های چمن مصنوعی در بافت حاشیه شهر گفت: باید استعدادیابی در تیم های ورزشی از این زمین ها صورت بگیرد و با احیای میدان های قدیمی این شهر جوانان مناطق حاشیه ای بتوانند از امکانات ورزشی استفاده کنند.
 
استاندارآذربایجان شرقی با اعلام اینکه شهردار تبریز و شورای اسلامی شهر تاکنون برای تبریز ۲۰۱۸، برنامه‌های خوبی انجام داده‌اند، تاکید کرد: با توجه به جایگاه والای تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تبریز در ایران و جهان، امیدواریم بتوانیم گردشگران زیادی را در سالهای آینده پذیرا باشیم.
 
خدابخش ادامه داد: ظرفیت‌ های فرهنگی رویداد تبریز ۲۰۱۸ باید در کنار اقدامات و طرح های عمرانی و ساختاری که جزو اولویت‌های شهرداری است، مورد توجه قرار گیرد.
 
وی افزود: همه اعم از دستگاه های اجرایی و شهرداری ها و سایر نهادها و ارگان ها باید تلاش کنند چهره جدیدی از منظر فرهنگ و تمدنی تبریز به جهان اسلام و سایر گردشگران ارائه کنند.
 
استاندار آذربایجان شرقی تاکیدکرد: در ایام تعطیلات عید نوروز شاهد اشغال ۸۵ درصدی هتل های تبریز بودیم که نسبت به سال گذشته ۳۰درصد افزایش داشت.
 

 آیین رونمایی از فرش های نفیس جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه برای نخستین در تبریز تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، اعضای شورای شهر تبریز، مسئولان ورزشی و جمعی از پیشکسوتان ورزشی استان به همت شهرداری این کلانشهر برگزار شد. همچنین، در این مراسم از تمبر یادبود فرش صلح و دوستی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه رونمایی شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *