تلویزیون گردشگری در کشور راه‌اندازی می‌شود

تلویزیون گردشگری در کشور راه‌اندازی می‌شودمعاون گردشگری و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به زودی رادیو و تلویزیون گردشگری راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد محب‌خدایی در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان که با حضور فعالان گردشگری کشور برگزار شد، گفت: از اوایل تیر ماه امسال رادیوی ۲۴ ساعته گردشگری کشور با مشارکت تمام شبکه‌های رادیویی راه اندازی می‌شود و برنامه‌های این رادیو به تمامی استانهای کشور اختصاص دارد.

وی افزود: به زودی تلویزیون گردشگری نیز از شبکه ۵ با زمان ۳-۵ ساعت در روز آغاز به کار می‌کند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: بهره‌برداری از ظرفیت رسانه ها و به ویژه رسانه ملی نقش مهمی در توسعه گردشگری کشور دارد.

وی با اشاره به نقش گردشگری در توسعه کشور، گفت: متاسفانه در کشور ما اقتصاد گردشگری در بین سایر اقتصادها گم شده است.

وی در رابطه با آمار گردشگران خروجی از کشور نیز اظهار کرد: بخش عمده ای از ۹٫۵ میلیون گردشگر خروجی را گردشگران زیارتی و تجاری تشکیل می‌دهند و تنها ۳ میلیون از این تعداد گردشگر تفریحی است.

محب‌خدایی بهره‌برداری از ظرفیت گردشگری زیارتی را در توسعه گردشگری کشور موثر دانست و افزود: استان سمنان نیز باید از این ظرفیت و زائران عبوری از این استان بهره برداری بیشتری کند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اینکه برگزاری رویدادهای گردشگری، جشنواره‌های فصلی و … زمینه ساز توسعه گردشگری استان سمنان است، ابراز امیدواری کرد: مردم با تلاش استان سمنان با برگزاری رویدادها و به خصوص جشنواره تابستانه زمینه توسعه گردشگری این استان را فراهم کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *