تهیه کتاب فهرست نامگو کتابخانه خطی کاخ گلستان

تهیه کتاب فهرست نامگو کتابخانه خطی کاخ گلستانرئیس اداره اموال فرهنگی اداره کل موزه‌ها اعلام کرد: فهرست اطلاعات آثار موجود در کتابخانه خطی کاخ گلستان با بیش از ۱۴ فیلد اطلاعات و گردآوری ۳۳ هزار اثر شامل نسخه‌ها، مرقعات، جزوات و قطعات تا پایان امسال در قالب کتاب فهرست نامگو با نظارت دکتر محمدحسن سمسار تهیه و منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ فهرست کاملِ کتاب‌ها و نسخ خطی کتابخانه کاخ گلستان براساس شماره اموال در قالب یک جلد کتاب فهرست نامگو تا پایان امسال منتشر می‌شود.

محمدرضا زاهدی با بیان این‌که درحال حاضر تدوین این فهرست در دست انجام است که شامل کلیه اطلاعات آثار موجود در کتابخانه خطی کاخ گلستان می‌شود، افزود: این اطلاعات بیش از ۱۴ فیلد مشخصات علمی هنری و درحدود ۳۳ هزار اثر که شامل نسخهها، مرقعات، جزوات، قطعات و غیره است.

وی ادامه داد: فهرست نامگو  برای نخستین بار کلیه آثار معرفی شده و نشده این مجموعه منحصر به فرد جهانی را معرفی می‌کند، این درحالی است که با ورود اطلاعات آثار به سامانه جام، این سامانه قابلیت جوابگویی اطلاعات کلیه آثار کتابخانه خطی را به ببیننده خود دارد.

به گفته‌ی او؛ این فهرست پس از تکمیل با عنوان فهرست نامگوی کتابخانه خطی کاخ گلستان قابلیت چاپ را نیز دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *