تولید و پخش برنامه‌ای هفتگی درباره موزه لووربرنامه تلویزیونی «لوور در تهران» سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، این برنامه تلویزیونی در هشت قسمت تهیه و تولید شده که علاوه بر گزارش روند برگزاری و افتتاح نمایشگاه لوور در موزه ملی ایران، به معرفی ۵۶ اثر به نمایش گذاشته شده می‌پردازد.

برنامه «لوور در تهران» به تهیه‌کنندگی حمید خانی که سه‌شنبه‌ها به صورت هفتگی ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما به نمایش درمی‌آید، از بخش‌های مختلفی همچون گفت‌وگو با کارشناسان باستان‌شناسی و موزه‌داری درخصوص آثار به نمایش درآمده به ویژه در مورد دو اثر متعلق به تمدن ایران باستان که به تهران آورده شده، تشکیل شده است.

در این برنامه، همچنین گزارش‌های اختصاصی درباره معرفی ویژگی‌های تاریخی آثار، روند آماده‌سازی و افتتاح نمایشگاه، مصاحبه با بازدیدکنندگان لوور تهیه و تولید شده است.

در دومین قسمت از این برنامه تلویزیونی رویا جاویدنیا مجری برنامه با دکتر جبرئیل نوکنده رییس موزه ملی ایران و محیط طباطبایی رییس ایکوم (کمیته ملی موزه‌های ایران)، درخصوص اینکه لوور چگونه به ایران آمد و نحوه انتخاب آثار به گفتگو می‌پردازد.

نمایشگاه لوور در تهران روز دوشنبه (۱۴ اسفند ۹۶) با حضور «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، «علی اصغر مونسان» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «ژان لوک مارتینز» رییس کل موزه لوور، در تهران در موزه ملی ایران افتتاح شد. این نمایشگاه به مدت سه ماه (تا تاریخ ۱۸ خرداد ۹۷) در موزه ملی ایران واقع در تهران، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان ۳۰ تیر دایر است.

انتهای پیام


منبع :ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *