دستگیری ۴ حفار غیرمجاز در نگار بردسیر

دستگیری ۴ حفار غیرمجاز در نگار بردسیر


سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از دستگیری چهار حفار غیر مجاز در بخش نگار شهرستان بردسیر خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه کویر، غلامرضا فرخی در تشریح حزییات این خبر افزود: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمان حین گشت‌زنی در یک سایت تاریخی در بخش نگار شهرستان بردسیر متوجه می‌شوند چهار تبعه کشور افغانستان در حال حفاری غیر مجاز در این سایت هستند.

وی با بیان اینکه با همکاری مشترک یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی بخش نگار حفاران غیر مجاز دستگیر می‌شوند، افزود: در محل حفاری انواع آلات و ادوات حفاری از قبیل پیکور، کپسول هوا و غیره کشف شده است.

فرخی با اشاره به اینکه طبق اعلام افراد دستگیر شده، یک ایرانی به هویت «ع-ب» ساکن شهر نگار با آنها همکاری داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر این فرد نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه کلیه سایت‌های تاریخی و باستانی استان کرمان به صورت ۲۴ ساعته حفاظت می‌شوند، خاطرنشان کرد: بیش از هفت هزار اثر شناخته شده، ۷۰۰ اثر ثبت ملی و هفت اثر ثبت جهانی در استان کرمان وجود دارد.
 

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *