رونق اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع‌دستی

رونق اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع‌دستیمدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان گفت: اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع‌دستی رونق می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، «کمال حسینی» در جلسه بررسی وضعیت طرح‌های صنایع‌دستی و گردشگری متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اشاره به تأکید استاندار بر ضرورت جذب حداکثری اعتبارات حوزه اشتغال روستایی، اظهار کرد: مناطق مرزی با کارمزد ۴ درصد و مناطق روستایی با ۶ درصد می توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

وی به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در این بخش اشاره کرد و افزود: تاکنون درصد کمی از این میزان پرداخت شده است و باید همراهی بیشتری با متقاضیان از سوی ادارات و بانک‌ها صورت بگیرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری و نیز ایجاد مشوق‌ها برای هنرمندان حوزه صنایع‌دستی می‌تواند سبب توسعه بیش از پیش اشتغالزایی در کردستان شود و در این خصوص مدیران ارشد استان از سرمایه‌گذاران حوزه میراث فرهنگی استقبال می‌کنند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان خاطرنشان کرد: بانک‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن با بررسی پرونده‌های ارسالی فرصت رفع مشکل را برای ادارات و متقاضیان دریافت تسهیلات فراهم کنند.

در این جلسه مدیران ۴ بانک عامل پرداخت تسهیلات حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز آخرین وضعیت پرداخت وام‌ها و نیز چالش‌ها و مشکلات پرونده متقاضیان را مطرح کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *