سمنان مقصدی تازه برای سفر می‌شود

سمنان مقصدی تازه برای سفر می‌شودمعاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه “استان سمنان ۱۴۰۰ مقصدی تازه برای سفر” به عنوان هدف میان مدت توسعه گردشگری استان سمنان تعیین شده است، گفت: برگزاری رویدادهای متعدد و حمایت از فعالان گردشگری برای اجرای طرح‌های نوین از جمله اولویت‌های این استان برای ترویج و توسعه گردشگری است.

به گزارش ایسنا، حشمت ا… عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سمنان در نشست با فعالان گردشگری استان سمنان با بیان اینکه صنعت، معدن، آموزش عالی و کشاورزی از جمله اولویت‌های اصلی استان است، افزود: گردشگری مهم‌ترین اولویت توسعه استان است.

وی با تاکید بر حمایت از بخش گردشگری، گفت: فعالان گردشگری استان باید در قالب یک صنف و تشکل منسجم فعالیت کننند و با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی این تشکل می‌توان زمینه دستیابی به دستاوردهای بزرگ در حوزه گردشگری را فراهم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سمنان افزود: تمامی ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان در لوای شعار استان سمنان ۱۴۰۰ مقصدی تازه برای سفر باید منسجم شود.

مشاور استاندار سمنان در امور اقتصادی نیز با تاکید بر اینکه توسعه باید توسط مردم محقق شود، گفت: تشکل‌های قوی مردمی می‌توانند زمینه توسعه همه جانبه را فراهم کنند.

محمدتقی کاظمی‌کیا، خواستار برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های نوین گردشگری در استان از جمله اجرای تاکسی هوایی و … شد و افزود: فعالان حوزه گردشگری استان باید بر روی مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و زنجیره خدمات تمرکز کنند.

وی راه‌اندازی فرودگاه سمنان را در جذب مسافر و گردشگر به استان موثر دانست و گفت: استان سمنان مزیت‌های زیادی دارد و باید از این مزیت‌ها بهره برداری کرد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این نشست را انسجام بیشتر، اشتراک دغدغه‌ها و حرکت در مسیر توسعه گردشگری استان عنوان کرد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *