عکس‌های جشنواره عکس ملی احیا به نیاوران رفت

عکس‌های جشنواره عکس ملی احیا به نیاوران رفتآثار برگزیده جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران با عنوان “احیاء” در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به نمایش در آمد.

به گزارش ایسنا، نخستین نمایشگاه عکس بناهای تاریخی شامل آثار برگزیده جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران تا هفدهم تیر ماه در گالری جهان‌نمای این مجموعه به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره ملی با موضوع بناهای تاریخی فاخر ایران با رویکرد ملی و محلی به همت صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور شناسایی، معرفی و تکریم شایسته از هویت ابنیه تاریخی سراسر کشور برگزار شد و ۱۰۰ اثر به بخش نمایشگاه راه یافت.

معرفی مناسب و توجه به آن دسته از ابنیه تاریخی که در سال‌های متمادی به دست فراموشی سپرده شده یا کمتر مورد توجه قرار گرفته، مستندنگاری وضع موجود بناهای تاریخی ایران (کاروانسراها، حمام ها، آب انبارها، محوطه های تاریخی و …)، ترویج هویت فرهنگی و بیان وجه تمایز بناهای تاریخی ایران، فرهنگ‌سازی و توسعه افکار عمومی در راستای بهره‌برداری بهینه از ابنیه تاریخی، احیاء زندگی در بناهای تاریخی، حفاظت و تکریم اماکن و نقش بناهای تاریخی در ماندگاری خرده فرهنگ‌ های بومی و منطقه‌ای از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ملی بود.

این مجموعه عکس‌ها از هفدهم تیر هر روز از ساعت ۱۰ تا۱۷:۳۰ در گالری جهان نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) قابل بازدید است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *