قدس در فهرست میراث در خطر یونسکو باقی ماند

قدس در فهرست میراث در خطر یونسکو باقی ماندکمیته میراث جهانی یونسکو به ابقای شهرک قدیم قدس در فلسطین اشغالی در فهرست میراث جهانی در معرض خطر رای داد.

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری چهل‌ودومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو که در شهر منامه پایتخت بحرین در حال برگزاری است، ابقای شهرک قدیم قدس و دیوارهای اطراف آن در فهرست آثار باستانی در معرض خطر یونسکو به اتفاق آرا به تصویب رسید. 

دولت اردن با تشکر از این اقدام یونسکو اعلام کرد، این تصمیم پس از هماهنگی با دولت‌های اردن و فلسطین و گروه‌های عربی اسلامی عضو در سازمان یونسکو صورت گرفته و در آن تاکید شده است که شهرک قدیم قدس و دیوارهای آن همچنان از آثار باستانی رو به تهدید قرار دارند و ما هرگونه تصمیم‌های خودسرانه‌ی رژیم اشغالگر اسرائیل و تعرض به این شهرک را مردود دانسته و محکوم می‌کنیم. 

قدر (اورشلیم) از سال ۱۹۸۱ به عنوان یک محوطه تاریخی-فرهنگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و از یک سال بعد یعنی سال ۱۹۸۲ تاکنون در فهرست میراث جهانی در معرض خطر یونسکو قرار دارد. 

چهل‌ و دومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو از تاریخ ۲۴ ژوئن تا ۴ جولای (سوم تیر تا سیزدهم تیر) در شهر منامه بحرین برگزار می‌شود.

انتهای پیام 

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *