وقتی طمع گنج به قیمت جان تمام می‌شود

وقتی طمع گنج به قیمت جان تمام می‌شود«چند نفر قاچاقچی عتیقه با پیدا کردن یک راهنمای محلی و با هدف به دست آوردن گنج، به سمت یکی از محوطه‌های تاریخی استان بوشهر می‌روند، اما گرمای هوا، بلای جانِ طمع آن‌ها می‌شود.»

محمد رنجبر – فعال میراث فرهنگی استان بوشهر – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا  می‌گوید: خبر رسیده که  چند روز قبل،  چند نفر در جست‌وجوی یک راهنمای محلی در منطقه دَیِر در استان بوشهر بودند و با پیدا کردن یک شخص تقریبا مسن آشنا با محوطه که به دستگاه فلزیاب نیز دسترسی داشته، به سمت کوه می‌روند اما به نظر می‌رسد چون راهنما، با آن محوطه آشنایی کافی نداشته، در شرایط دشواری گرفتار می‌شوند. گویا راهنما همان‌جا سکته می‌کند و به خاطر گرمای هوا می‌میرد.

او ادامه می‌دهد: ظاهرا گرمای هوا در آن روز بالای ۵۰ درجه و شرجی بوده است، همراهان وی با دیگران تماس می‌گیرند که آب ندارند، بعد از آن یک‌سری گروه‌ امدادی با هلی‌کوپتر به جست‌وجوی ان‌ها می‌پردازند اما فقط یک نفر با نام «ب» که دستگاه فلزیاب متعلق به او بوده را پیدا می‌کنند، ولی ردی از دیگر افراد گروه به دست نمی‌آید.

به گفته‌ی این فعال میراث فرهنگی، این گروه برای کشف آثار عتیقه به محوطه‌ی تپه‌های باستانی بتانه رفته بودند، که برای رسیدن به آن، ساعت‌ها پیاده‌روی نیاز است. پیش از این نیز  عکس‌هایی با عنوان آثار تاریخی به دست آمده از این منطقه منتشر شده بود.

رنجیر ادامه می‌دهد: براساس خبرهایی که منتشر شده، هر چند فرد پیدا شده مورد بازجویی قرار گرفته اما اکنون آزاد است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *