گردشگران ایرانی هم باید از مردم حلالیت بطلبند؟

گردشگران ایرانی هم باید از مردم حلالیت بطلبند؟اختصاص ارز ۳۹۰۰ تومانی برای حج تمتع امسال بهانه‌ای برای حمله به حج امسال شده است.

به گزارش ایسنا، تعدادی از کاربران فضای مجازی همچون سال گذشته به دنبال تخریب مراسم حج تمتع هستند و به دلیل تامین ارز حج امسال با قیمت ۳۹۰۰ تومان،حجاج را بدهکار مردم ایران قلمداد کرده و اظهار کرده‌اند که بخاطر تامین ارز مراسم حج توسط دولت، حجاج باید از مردم حلالیت بطلبند.

این فضاسازی‌ها در حالی انجام می‌شود که در سال بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ایران به خارج از کشور سفر می‌کنند و ارز مسافرتی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو دریافت می‌نمایند، آیا سوبسید یورو پرداختی به این افراد از جیب یکایک مردم ایران برداشته می‌شود و می‌توان گفت که این ۹ میلیون نفر به تک تک ملت مدیون هستند؟

از سویی  تعداد زائران حج تمتع امسال فقط ۸۵ هزار نفر است و ارز پرداختی دولت برای تامین هزینه‌های حج حجاج است.

 حجاجی هم که امسال نوبت حج آنها رسیده است، سال ۸۵ مبلغ یک میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند و قیمت دلار در آن مقطع زمانی حدود ۹۰۰ تومان بود، در حالی‌ که تفاوت ارز تامین شده برای هزینه‌های سفر حج امسال  با نرخ مبادله‌ای تنها ۳۰۰ تومان (نرخ مبادله‌ای ۴۲۰۰ تومان- نرخ ارز حج ۳۹۰۰ تومان) است.
 
 آیا ۹ میلیون نفری که هرسال به سفر خارجی می‌روند و بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو ارزمسافرتی به نرخ حدود ۵۴۰۰ تومان دریافت می‌کنند، باید از تک تک مردم ایران بخاطر دریافت این ارز حلالیت بطلبند؟

گویا هجمه‌ها به مراسم حج امسال نیز مانند سال گذشته آغاز شده است.البته این هجمه‌ها سال گذشته هیچ تاثیری بر مراسم حج نگذاشت و حج امسال نیز با وجود تخریب‌هایی که آغاز شده است و متناسب با آیین‌های مذهبی، باشکوه‌تر و افتخارآمیزتر از گذشته برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *