۴۰ دقیقه راه از تهران تا جاده ابریشم

۴۰ دقیقه راه از تهران تا جاده ابریشممدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: استان سمنان به دلیل تنوع جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و نزدیکی به پایتخت، مقصد تازه و مناسبی برای سفر است.

به گزارش ایسنا، محمد جهانشاهی در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان که با حضور فعالان گردشگری کشور برگزار شد، افزود: این استان مطالبات زیادی از گردشگری کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه “سمنان ۱۴۰۰” افق میان‌مدت توسعه گردشگری این استان است، ابراز امیدواری کرد: تا سال ۱۴۰۰ سمنان به یکی از مقاصد پر بازدید گردشگران و مقصد سفر گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به قابلیت‌های فراوان گردشگری استان سمنان، گفت: از میدان فردوسی تهران تا ورودی سمنان در ایوانکی حدود ۴۰ دقیقه راه است.

علی اصغر جمعه‌ای با اشاره به عبور بخش عظیمی از راه تهران- مشهد از استان سمنان، افزود: بخش عظیمی از مناطق بکر جاده ابریشم در استان سمنان واقع است. این استان دارای قدیمی‌ترین مساجد کشور، جنگل، کویر، طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی قابل توجه است.

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: به زودی ۳۸۲ آژانس عضو جامعه تورگردانان ایران به استان سمنان سفر می‌کنند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم پورفرج در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان که با حضور فعالان گردشگری کشور در برج میلاد تهران برگزار شد، افزود: پس از پایان ماه مبارک رمضان، آژانس‌های عضور جامعه تورگردانان وارد استان سمنان شده و از نزدیک با ظرفیت‌های گردشگری این استان آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به قابلیت‌های استان سمنان گفت: وسعت بالا، آثار تاریخی متنوع و برخورداری از پارک‌های ملی از جمله جاذبه‌های این استان است و بر این اساس، استان سمنان باید به یکی از استانهای پربازدید کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه سفر، در بین استانهای شناخته شده تقسیم می‌شود، گفت: استان سمنان باید به آژانس‌های خارجی و داخلی معرفی شود.

پورفرج، یکی از مهم‌ترین راههای تبدیل استان سمنان به مقصد سفر گردشگران را آشنایی آژانس‌ها و تورگردانان با جاذبه‌های این استان اعلام کرد و افزود: برقراری ارتباط با آژانس‌های گردشگری و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی یکی از ابزارهای مهم توسعه گردشگری هستند.

رئیس جامعه تورگردانان ایران ابراز امیدواری کرد: استان سمنان تا پایان امسال در دو نمایشگاه بین المللی حضور داشته باشد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان نیز در این نشست با اشاره به اینکه گردشگری از بزرگترین صنایع جهان است، گفت: توسعه گردشگری می‌تواند موجب جهش صنایع دستی کشور به ویژه توسط بانوان و جوانها شود.

“سهراب حکیم زاده” با بیان اینکه تنوع صنایع‌دستی ایران در جهان بی‌نظیر است، افزود: میراث فرهنگی از مهم‌ترین سرمایه های کشور است.

وی با اشاره به جاذبه‌ها و قابلیت‌های گردشگری استان سمنان نیز گفت: این استان از تنوع گسترده ای از جاذبه‌ها بهره مند است و باید از این جاذبه‌ها بهره برداری شود. برخورداری از بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده در فهرست میراث ملی، طبیعت کویری بکر و کوهستانی و … از جمله قابلیت‌های این استان است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان خواستار بهره‌گیری استان سمنان از طرح های پیشنهادی توسعه گردشگری استان در قالب طرح تکاپو شد.

در این نشست معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، رئیس جامعه تورگردانان کشور، مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی، نماینده‌ شهرهای گرمسار و آرادان و سمنان، مهدیشهر و سرخه و جمعی از فعالان عرصه گردشگری کشور حضور داشتند.

پس از پایان این نشست، شب فرهنگی شهرستان‌های شاهرود و میامی در محل دهکده اقوام برج میلاد برگزار شد. ویژه برنامه‌های هفته فرهنگی استان سمنان تا دوازدهم خرداد ماه هر شب از ساعت ۹ تا ۲ بامداد به روی علاقمندان گشوده است.

علاقمندان علاوه بر بازدید از غرفه‌های صنایع دستی و قابلیت‌های استان سمنان می‌توانند هر شب در برنامه‌های فرهنگی و آئینی که در فضای دهکده اقوام برگزار می‌شود، شرکت کنند.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *